ECO-Asfalt

Fra sæsonstart 2021 præsenterer vi et nyt koncept for produktion af asfalt i Danmark – nemlig ECO-Asfalt.

Med dette nye tiltag – som i første omgang omfatter vores fabrikker i Køge, Vandel, Randers og Viborg – reducerer vi CO2 udledningen fra produktion af asfalt med ca. 40 %.

Senest i 2025 vil alt asfalt fra vores fabrikker være ECO-Asfalt.

Kontakt os for et uforpligtende tilbud på ECO-Asfalt, rådgivning eller andre løsninger…

Se kontakter nedenunder

Kontakt os


Veje, motorveje og pladser

Nordjylland

Mohamad Hamze

Salgschef

Tlf.: +45 3073 3688

mohamad.hamze@peabasfalt.dk

Midtjylland og Fyn

Lars Sabroe

Regionschef

Tlf.: +45 2141 2091

lars.sabroe@peabasfalt.dk

Sydjylland

William Lubek

Salg

Tlf.: +45 2328 5576

william.lubek@peabasfalt.dk

Sjælland

Thomas Knudsen

Salgschef

Tlf.: +45 4015 0191

thomas.s.knudsen@peabasfalt.dk


Broer, industrigulve og p-dæk

Specialafdeling - Jylland

Peter Snog Nielsen

Salg, Specialafdeling-Jylland

Tlf.: +45 2048 3389

peter.s.nielsen@peabasfalt.dk

Specialafdeling - Sjælland

Kenn W. Borch

Salg, Specialafdeling-Sjælland

Tlf.: +45 2612 1513

kenn.w.borch@peabasfalt.dk